droszler | 2005. december 03 20:31:43 | kosárlabda |
Marc-Körmend - Falco KC Szombathely
82-79 (19-19 17-16 22-20 12-15 12-9)

LOPATKA 37/3, Trummer 9, Mujanovics 4, Archie 10, Ferencz 6/6, Kutasi 15/9, Vavra -, Érsek -

Edzõ: Sabáli Balázs, Zsebe Ferenc

Az elsõ támadások után 4-2 állt percekig az eredményjelzõn. Pontatlan dobások és pontatlan támadások mindkét oldalon, ez jellemezte a megyei rangadó elsõ perceit. Körmendi oldalon Lopatka húzta a szekeret,a szombathelyi csapatból Kálmán szórta a pontokat.
A távoli dobások rendre kimaradtak a körmendi oldalon, a két negyed alatt gyászos átlagot sikerült elérni 12-bõl egy hárompontos, azt is a center dobta.
A harmadik negyedben Ferencz kezdte meg a hárompontosok gyártását és Kutasi sem akart tõle lemaradni. Ekkor (26. perc) a Körmend 7 ponttal ellépett 49-42. Kálmán vezérletével küzdött a Falco, a negyed vége 58-55. Kosáriszony tört mindkét csapatra a negyedik negyed elején. Három perc alatt 1-4 volt a negyeben dobott pontok száma. A Falco tartotta 1-2 pontos elõnyét. A 38. percben egyenlített a Körmend 67-67. 70-70-nél a Falco támadhatott, de az elrontott támadáskor megszólaló duda a hosszabítást jelezte.
A ráadás 5 percét a Körmend bírta jobban fizikailag és idegileg is, a végére nem volt kétséges ki nyeri a mai találkozót. A mezõnybõl magasan kiemelkedett eredményes játékával Miroslaw Lopatka.