Online közvetítés: Kaposvári KK - Lami-Véd Körmend

droszler | 2007. március 24 18:13:01 | kosárlabda |

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 1000 nézõ. V.: Vígh, Hegedûs, Márton.

Lami-Véd Körmend: Fodor M. 6, Leslie 15/3, Ferencz 5/3, Ledoux 4, Metelski 6.
Csere: Máté -, Mujanovics 15/6, Tóth G. 2, Kutasi 4, Fodor G. 16/3, Vavra 6
Vezetõedzõ: Sabáli Balázs

Kulcsfontossággú mérkõzésen lépnek pályára a kaposvári kosarasok, ahhoz, hogy a felsõházba jussanak, gyõzniük kell a vasi csapat ellen. Online közvetítés a Kaposvári KK - Lami-Véd Körmendi találkozóról. Férfi kosárlabda-bajnokság NBI/A csoport.
A következõ három mérkõzésén gyõznie kell a kaposváriaknak ahhoz, hogy jó esélyük lehessen a felsõházba jutáshoz. Az izgalmas mai mérkõzésre körülbelül százötven-kétszáz körmendi érkezett.

0. perc: Megvolt az elsõ összecsapás is: egy biztonsági ember hosszú percek után tudta csak megszerezni a vendégszurkolók vezérdobosától a sört.

1. perc: 0-2. Leslie dobott ziccert, a feldobásból Vavra hozta el a labdát Hendleinnel szemben.

2. perc: 6-2. Hendlein hat pontjával fordított a Kaposvár. Hendlein emellett legutóbb Metelskit is betakarta szembõl.

3. perc: 10-4. Hendlein a fõszerepben a meccs elején: már nyolc egységnél jár.

4. perc: 12-6. Betörésekbõl egyelõre sebezhetõek a vasiak, Sabáli Balázs idõt kért, a vendégek védekezése még nem állt össze.

5. perc: 12-8. A kis pihenõ után pályán a vendégeknél Fodor Gergely és Vavra, utobbi játékos egyébként elsõ megmozdulásaként támadóhibát vétett.

6. perc: 14-8. Fullove ellen két támadásból két hibát fújtak a bírók egymás után. Áll a játék: 15-20 biztonsági ember rohant át a körmendi táborhoz, a lökdösõdésbõl annyi derült ki, hogy ki akarnak emelni egy-két szurkolót közülük. A józanabbik többség próbálja csitítani az indulatosabb drukkereket.

7. perc: 19-12. Vojvoda a mérkõzés elsõ tempóját dobta: a sarokból beszórt egy hármast, a hozzá járó büntetõt kihagyta ugyan, de megszerezte a lepattanót.

9. perc: 19-15. Fullove begyûjtötte harmadik hibályát, Dzunics mester pihenõre küldte. A szabálytalanságból Fodor Gergely csinált 2+1-et.

10. perc: 19-19. Csirke, majd Szõke is eladta a labdát, két könnyû ziccerrel egyenlített a Körmend.

10. perc: 21-20. Szõke két büntetõje után Leslie is bedobott egyet. Zónára váltott a Körmend, egyelõre a kaposváriak nem sok mindet tudnak ezzel kezdeni. A vendégek egyébként eddig csak betörésbõl voltak eredményesek.

11. perc: 23-25. Mujanovics közép-távolijára még tudott felelni Orosz, de a Körmend elsõ hármasát is bedobta a légiós.

13. perc: 23-30. Kutasi három büntetõbõl kettõt értékesített, ezután Mujanovics csinált 2+1-et.

14. perc: 26-30. Csirke mákos, dudaszókor eldobott kosarával közelebb lopódzott a Kaposvár, a körmendieknél Ledoux megkapta harmadik hibáját.

15. perc: 26-37. Hiába volt háromszor is lehetõsége a hazaiaknak a felzárkózáshoz, a gyengébbnél-gyengébb dobások kevésnek bizonyultak. A 14 pontos Fodor Gergely tíz fölé növelte hármasával a különbséget.

18. perc: 28-42. Teljesen szétesett a kaposváriak védekezése, ugyanakkor a körmendi zónát nem tudják feltörni támadásban. A remekül kezdõ Hendlein botrányos dobóformát mutat. Leslie bevágott egy hármast.

19. perc: 32-47. Kivülrõl továbbra sem megy a kaposváriaknak.

20. perc: 35-48. A félidõ utolsó kísérletében Kiss Kornél dobta rá kívülrõl, hármas-próbálkozása a gyûrû külsõ szélén koppant. Legjobb dobók: Orosz 12 pont, illetve Fodor G. 14 pont.

21. perc: 37-50. A második félidõ elsõ kosarát Vavra szerezte, amire Hendlein válaszolt.

23. perc: 39-50. Iszonyatos rohanásba kezdtek a csapatok, mindenki triplát akart dobni, a leggyengébb Csirke kísérlete volt, a dobás a palánk alján csattant. Szõke bedobott egy ziccert.

24. perc: 41-50. Ártatlan szituációban Fodor Gergely összeütközött valamelyik kaposvári játékossal, a vasiak legjobbját be kellett vinni az öltözõbe ápolásra. Fullove volt eredményes közelrõl.

25. perc: 41-50. Fullove begyûjtötte negyedik hibáját, ebbõl három támadó volt. Fodor Gergely visszaült a kispadra.

27. perc: 43-52. Egy újabb hármas-kísérletbõl lett rigó, ezúttal Vojvoda követte el.

28. perc: 45-53. A vasi palánk alatti csatában Ledoux szerencsétlenül ért labdához - önkosár. Az ellentámadásban Hendlein takaróját ítélte személyinek Vígh sporttárs, kiváltva ezzel a hazai szurkolók hangos ellenszenvét.

29. perc: 45-58. Leslie hatalmas zsákolással állította vissza a tíz pontos különbséget, ezt Mujanovics egy triplával meg is fejelte.

30. perc: 47-60. A negyed utolsó tizenöt másodperce jól lefestette a kaposváriak játékát: Csirke akarta kijátszani a támadóidõt, de a lábára pattintotta a labdát, a visszajátszás után Vavra büntetett.

32. perc: 49-64. Bár Dávid szerezte a negyed elsõ kosarát, négy körmendi pont érkezett válaszként.

33. perc: 54-66. Fullove kipontozódott, miután Vígh úgy ítélte meg, hogy odaütött egyet Fodor Gergelynek. Heindlein beszórt egy hármast.

34. perc: 56-68. Vavra takarta be Hendleint, Vígh szerint ez is szabálytalan volt, a körmendi játékos is kipontozódott ezzel a hibával.

36. perc: 58-72. Ha a hazaiak közül ki kellene emelni valakit, akkor a kaposvári közönség érdemelné a tapsot, hogy végigülik a mérkõzést.

38. perc: 62-75. Vojvoda és Orosz kosarai reményt keltettek a kaposváriakban, azonban Ferencz triplája hamar lehûtötte a kedélyeket.

40. perc: 67-79. A körmendi szurkolók "indul a busz" köszönéssel búcsúztak a somogyi megyeszékhelytõl. A statisztika végén a legjobb hazaiak kiemelésénél a legrosszabbak lenne helytálló, a kettõspont mögött pedig az egész csapat.