droszler | 2007. május 21 14:23:53 | kosárlabda |
20: 21 vagy 21:21 (10: 10)

Sárvár
Nézõk száma: 30
Vezette: Békés Ferenc, Hofbauer Nándor

Körmend: Kónya– Esztergályos 3, Horváth 6, Németh 2, Szõke 2, Kiskós 4/1, Balogh 1. Csere: Legáth, Szabó, Szalai 1, Sály 2.
Edzõ: Tóth Bernadett, Belényes Jánosné.

7 méteres dobás: 8/6 ill. 2/1
Sárga lap: 3 ill.3
Kiállítás: 10 perc ill. 14 perc

A megyei rangadó tétje jelentõs volt, mivel a két csapat azonos pontszámmal a kilencedik és tizedik helyet foglalta el a tabellán. A mérkõzés ennek jegyében indult. A Körmend ragadta magához a kezdeményezést, a második percben már kettõ találat állt a nevük mellett. A hazaiak a 8. percben megfordították az eredményt innen a csapatok felváltva vezettek egy-egy góllal. Esztergályos sérülése kisebb riadalmat okozott, de tovább tudta folytatni a játékot. Balogh Adriennek nem volt ilyen szerencséje az õ térdsérülése komolyabb volt és nem is tudta folytatni a játékot, így a kis létszámú vendégek elvesztették beállósukat. A második félidõ izgalmasra sikeredett. A sárvári vezetõ gólra hárommal válaszoltak Horváthék. Állandósult a körmendi vezetés. De jött az újabb sérülés. Némethet kellett lehozni a pályáról szintén térdsérülés miatt, így már az irányítójukat is elvesztették a vendégek. De jöttek a fiatalok, és gyönyörû játékkal már háromgólosra növelték az elõnyt. Innen léptek elõtérbe a játékvezetõk. Már a mérkõzésen a hazai csapat mellett álltak ki, de a körmendieknek mindig sikerült vitathatatlan gólokkal megõrizni vezetésüket. A körmendi játékosok tûrõképessége már elfogyni látszott a sorozatos bírói tévedések miatt, de a csúcs csak ezután következett. 20:21-es vendégelõnynél Hegyi Dóra versenybíró, az idõ lejárta miatt jelezte a mérkõzés végét. A két sípmester viszont másképp döntött. Újabb sárvári támadást engedtek, amely góllal végzõdött. A versenybíró jelezte, hogy a gól idõntúli volt.
A körmendi játékosok öröme óriási volt, hogy az egygólos õszi vereségért, ilyen irreális körülmények között visszatudtak vágni. A körmendi hivatalos személy beakart jutni a bírói öltözõbe, hogy a sérüléseket a biztosítás miatt rávezetesse a jegyzõkönyvre, de zárt ajtóra talált. A bírók késõbb pillanatok alatt eltûntek, az öltözõjükben hagyták az igazolásokat és a mérkõzés jegyzõkönyvét. A második félidõ 30. percére beírva más írással egy sárvári gól, a mérkõzés végeredményéhez 21:21, a 9-es számú játékosnál a gólok kifestve hibajavítóval, de az összesítésnél egy beírva, de a mez és gólrovatba nincs találata, igaz ezzel már 22 lenne a sárvári gól. A versenybíró jelezte, hogy Õ írásba adja, hogy az egyenlítõ sárvári gól idõ után történt. Ehhez még annyit kell tudni, hogy az óvás díja 30000 Ft, ami az egyesületnél jelentõs összegnek számít, mivel áprilistól már csak heti egy alkalomra tudja a Hör csarnok bérleti díját fizetni.