Vereséggel kezdett a Körmend

droszler | 2008. szeptember 22 10:14:49 | kosárlabda |
Kataja (vas) - Vereséggel kezdte meg szereplését a Polaroid Lami-Véd Körmend kosárcsapata a finnországi háromcsapatos nemzetközi tornán.

Joensuun Kataja-Polaroid Lami-Véd Körmend 102:86 (20:18, 30:15, 25:32, 27:21). - Kataja, 400 nézõ.

Kataja, legjobb dobók: Brown 34/12, Harrelson 20/6. Edzõ: Ray Ailus.

Körmend: McCullough 15/9, Auriantal 24/9, Kocsis 3/3, Trummer 11/9, Keresztes 7. Csere: Hegedûs 5/3, Fodor G. 8, Tóth G. 11, Vavra 2. Edzõ: Krivacsevics Dragoljub.

A válogatottban szereplõ Fodor Márton és Ferencz Csaba nélkül felálló körmendiek a torna napján, hajnali 3 órakor érkeztek Katajába. Bár az utazás sokat kivett belõlük, az elsõ negyedben fej fej mellett haladtak a házigazdával (10. perc: 20:18). A második negyedben a piros-feketék nem tudták az agresszív védekezést alkalmazni, mert a bírók sok faultot fújtak ellenük, s ezt kihasználva a finnek jelentõs elõnyre tettek szert (20. perc: 50:33). A szünet után a feljavuló, az elsõ félidõben csak két pontot szerzõ Auriantal vezérletével három pontra zárkózott fel a Körmend (33. perc: 80:77). A végjátékban azonban Fodor Gergely, Keresztes és Vavra is kipontozódott, így végül biztosan nyertek a hazaiak.

Ma 17.30-kor a svéd Sördertalje Kings lesz a Rába-partiak ellenfele.

Szerzõ: Vastag Nándor