Szolnoki diadal Temesváron

droszler | 2012. november 21 08:09:50 | kosárlabda |
Temesvár, 2012. november 20., kedd (MTI) - A Szolnok végig vezetve magabiztos gyõzelmet aratott kedden Temesváron a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa harmadik fordulójában.

Eredmény, F csoport, 3. forduló:
Timisoara (román)-Szolnoki Olaj
80-93 (22-27, 19-24, 23-21, 16-21)

a magyar csapat legjobb dobói: Simon 20, Kalve 19, Báder 14, Gay 13, Fodor 10

Az F csoportban egy gyõzelemmel és egy vereséggel álló szolnokiak - akik áprilisban a debreceni Eurochallenge-négyes döntõ utolsó helyén végeztek - remekül kezdtek, a temesvári csapat csak 0-9-nél talált be elõször. Az elsõ negyedben a fõként a nyáron érkezett irányítónak, Simon Balázsnak köszönhetõen szerzett 11 pontos elõny (16-27) a folytatásban kettõre olvadt (27-29), itt azonban megtört az erdélyiek lendülete. Báder Márton és a lett Ernests Kalve is hatalmasakat zsákolt, a félidõben 41-51 volt az állás.
Az idén az NB I helyett az Adria Ligában szereplõ, magyar bajnok és kupagyõztes Szolnok térfélcsere után is hibátlanul büntetõzött, így csakhamar 18 ponttal meglépett. Az utolsó játékrésznek azonban már csak 64-72-rõl vágtak neki a csapatok. Pór Péter tanítványai a hajrában már nem engedték ki a kezükbõl a meccset, és végül magabiztos gyõzelmet arattak az elfáradó hazaiak felett.
A szolnokiak egy hét múlva a német Oldenburgot fogadják.