droszler | 2005. június 04 20:12:45 | kosárlabda |
ZTE KK - MARC-KÖRMEND
81-80 (23-11 15-27 22-20 21-22)

Kutasi 26/9, Ferencz 12, Vavra 7, Grebenár 10, Cubela 15/3, Érsek 7/6, Kocsis -, Horváth I. 1, Réti 2

Edzõ: Sabáli Balázs

A hétközi mérkõzés negatív nézõszámát a zalaegerszegi csarnokban kezdéskor sikerült alulmúlni. (a késõbb jöttekkel már vagy 300 nézõ ült a 3.000-es csarnokban). A mérkõzés egyetlen érdekessége körmendi szempontból talán az volt, hogy ismét a körmendi tizes keret tagjaként mutattak be egy Patonay nevû játékost.
Körmendi szempontból rosszúl kezdõdõtt a találkozó. Több mint három perc telt el és már 13-2 állt a táblán. Sabáli Balázs idõt is kért. Valamit javult a játék képe, de így is csak 11-ig jutottaka vendégek.
A második negyedben "játékstílust" váltott a két csapat. A negyed közepétõl folyamatosan közelített a Körmend. Most a ZTE gárdája állt tanácstalanul labdával a kézben. 38-38-al vonultak a csapatok a nagyszünetre.
A harmadik negyed elején tovább tartott a körmendi lendület. Egy 2-10-es sorozatot produkálva a 23. percben 40-50-re alakult az állás. A ZTE nem adta fel és Kámánnak a dudaszó pillanatában eleresztett hárompontosával a negyed vége 60-58. Nem sok jót ígért, hogy ekkor már 5 körmendi játékos 4 személyi hibával rendelkezett. Szinte a negyedik negyed kezdetén "kifújták" Ferenczet, majd következett Vavra, Cubela és Grebenár is. A körmendi csapatban Réti, Kocsis és Horváth lépett pályára. A ZTE ezt követõen elhúzott négy ponttal. A Körmend azonban nem adta fel. Kutasi pontjaival, majd Érsek hárompontosával 9,4 másodperccel a lefújás elõtt 79-80 állt az eredményjelzõn.
A bedobás után Kámán elindult és a gyûrû alá érve szerzett egy kétpontos kosarat.

A Marc-Körmend a bajnokságot a 9. helyen fejezte be, ez nem volt kérdés a mérkõzés kezdete elõtt sem. A kérdés, mely a szurkolókat foglalkoztatja sokkal inkább a csapat jövõje, melyre reméljük rövidesen választ kapunk.